İçeriğe atla

News

Şal Bağlamanın 3 farklı Tekniği

Tarafından Kadriye Gören 08 Jan 2023

Şal Seçiminizi Yapın

Aslında şalların duruşunu üretildiği kumaş belirler. Bu yüzden şal seçimi yaparken kumaş kalitesi dikkat etmemiz gereken en önemli hususlardan bir tanesi haline geliyor. Çok kaliteli kumaşlardan yapılmış olan bazı şallar akıcı bir özelliği bulunduğunda başımızda istediğimiz gibi durmayabilir. Bu sebeplerden dolayı şal seçimi yapacağımız gerektiğinde hem kaliteli kumaşlardan üretilmiş olmasına hem de tok duruşlu olmasına dikkat etmeliyiz. Bu özelliklere sahip şallarınız daha kolay şekil alacak ve şallarla istediğiniz görüntüye kavuşmanız daha kolay olacaktır. Kaygan ve akıcı özelliğe sahip şalların istediğimiz gibi durması zor olabilir.

 

Şal Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şal kullanırken kesinlikle bone kullanın. Bone kullanmadığınız takdirde saçınızın ön kısmı açıkta kalarak gözükecektir.  Üstelik bonesiz şalınızı sabitlemek pek mümkün olmayacağından şalınız başınızdan kayabilir.

Şal veya eşarp kullanırken mutlaka boyun kısmınızı örtün. Kıyafetinizin içine sokabilir veya iğneyle boyun kısmınızı kapatarak şalınızı sabitleyebilirsiniz.

Farklı Şal Bağlama Teknikleri Nelerdir?

Şal bağlama tekniklerinden bahsedecek olursak ilk başta günlük hayatta da sıkça kullanılan basit bağlama modelleri karşımıza çıkıyor. Kısa bir zamanda pratik bir şekilde güzel ve spor bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda şıklığınızdan da ödün vermeyebilirsiniz.

Şalınızın Uçlarını Omuzlarınıza Dökün

Şallarınızı en rahat bir biçimde kullanabileceğiniz günlük hayata uygun hem sade hem rahat hem de şık görünmenizi sağlayabilecek bir şal bağlama tekniği.  Şalınızın iki ucunu birbirine eşitleyin, başınıza sardıktan sonra şalın sol ucunu sağ omzun, sağ ucunu ise sol omzun üzerine atın.

 

Şalınıza Düğüm Atın

Vazgeçemediğimiz şalların günlük hayatta en rahat ve sportif kullanımı sadeliğinizi yansıtacaktır. Şalınızı iğneleyin ve daha sonra şalınızı önde toplayın ve arkada birleştirerek bağlayın. Bu teknik sade görüntünüze en uygun şekilde şal bağlama tekniklerinden bir tanesi olabilir.

Şalınızın Bir Veya İki Ucunu Önde Tutun

Sadeliği konuşturduğumuz pratik şal bağlama tekniklerinden devam ediyoruz. Şalınızı iğneleyin. Daha sonra şalınızın iki veya bir ucunu öne alabilirsiniz. Hatta şalınızı arkadan bağlamak isterseniz bağladıktan sonra da bir veya iki ucunu omuzlarınıza alabilirsiniz.

Şalınızın Uzun Ucunu Başınız Üzerinde Dolayın

Hijab şal bağlama modelleri bazen çok abartılı bir şekilde kullanılmasına rağmen en çok tercih ettiğimiz bağlama teknikleri arasında yerini aldı. Şalın uzun olan ucunu başınızın üzerinde dolayın ve iğne kullanarak sabitleyin. Bu model zaten kabarık bir görüntü verdiğinden kalın topuzlardan kaçınmaya çalışın.

İğne Yardımıyla Şal Uçlarını Farklı Yerlere Sabitleyin

Yandan ve önden çok güzel bir görünüşe ulaşabileceğiniz şal bağlama tekniklerinden bir tanesi. Şalınızın üst kısmını oval olacak şekilde ayarlayın. Şalınızı çene kısmından iğneleyin. Şalınızın sağ ucunu sol taraftan başınızın üzerinden bir kez dolayarak sabitleyin.

930 x 520px

SPRING SUMMER LOOKBOOK

Sample Block Quote

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis.

Sample Paragraph Text

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis nec danos dui. Cras suscipit quam et turpis eleifend vitae malesuada magna congue. Damus id ullamcorper neque. Sed vitae mi a mi pretium aliquet ac sed elitos. Pellentesque nulla eros accumsan quis justo at tincidunt lobortis deli denimes, suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpate.
Önceki Gönderi
Sonraki Gönderi

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Bu e-posta kaydedildi!

Satın Al

Popüler Ürünler

G Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Kahve - Organic ScarfsOrganic Scarfs G Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Kahve - Organic ScarfsOrganic Scarfs
G Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Kahve
300.00TL
400.00TL
300.00TL
G Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Antrasit - Organic ScarfsOrganic Scarfs G Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Antrasit - Organic ScarfsOrganic Scarfs
G Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Antrasit
260.00TL
400.00TL
260.00TL
G Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Lacivert - Organic ScarfsOrganic Scarfs G Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Lacivert - Organic ScarfsOrganic Scarfs
G Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Lacivert
Özel olarak üretilen Antibakteriyel özelliği de bulunan kaşmir kumaşlar uzun ömürlü, kullanışlı ve konforlu olmasıyla ön plana çıkıyor. Sezonun trend desenleri ile buluşan bu doku kombinlerinizin vazgeçilmezi olacak.  Çift Taraflıdır. 
260.00TL
500.00TL
260.00TL
D'or Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Kahve - Organic ScarfsOrganic Scarfs D'or Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Kahve - Organic ScarfsOrganic Scarfs
D'or Desenli İpek Kaşmir Çift Taraflı Şal - Kahve
260.00TL
400.00TL
260.00TL

Seçenekleri seçin

Seçenekleri Düzenle
Back In Stock Notification
this is just a warning
Giriş yapın
Kapat

Dil

Sepetim
0 Ürünler

Hi there

Welcome Guest
We typically reply within minutes
James
Hello! James here from Support team,this is sample text. Original text will display as per app dashboard settings